نفت سفید چیست (کروسن) 3

در ادامه مقاله شماره دو نفت چیستhttps://neweoil.com/نفت-کروسنkerosen-چیست-2/

مفاله شماره 3 به ادامه توضیح فرایند تولید و استحصال نفت سفید میپردازیم

عملیات نهایی

8 -پس از اتمام تولید نفت سفیدبرای حمل و نقل در مخازن ذخیره می شود. توسط کامیون های تانک به مراکزی که نفت سفید برای استفاده تجاری بسته بندی می شود، تحویل داده می شود. نفت سفید صنعتی در مخازن فلزی بزرگ ذخیره می شود، اما ممکن است در مقادیر کم برای استفاده تجاری بسته بندی شود. ممکن است از ظروف فلزی استفاده شود زیرا نفت سفید گاز نیست و به مخازن ذخیره سازی تحت فشار نیاز ندارد. با این حال، اشتعال پذیری آن حکم می کند که باید به عنوان یک ماده خطرناک مورد استفاده قرار گیرد.

کنترل کیفیت

فرآیندهای تقطیر و استخراج کاملاً کارآمد نیستند و برخی از مراحل پردازش ممکن است برای به حداکثر رساندن تولید نفت سفید تکرار شوند. به عنوان مثال، برخی از هیدروکربن های تبدیل نشده ممکن است با تقطیر بیشتر جدا شده و برای عبور دیگری به مبدل بازیافت شوند. با بازیافت ضایعات نفتی از طریق توالی واکنش چندین بار، می توان کیفیت تولید نفت سفید را بهینه کرد.

بر اساس محصولات/ضایعات

برخی از بخش های باقیمانده نفت که نمی توانند به نفت سفید تبدیل شوند، ممکن است در کاربردهای دیگری مانند روغن روان کننده استفاده شوند. علاوه بر این، برخی از آلاینده های استخراج شده در طی فرآیند تصفیه می توانند به صورت تجاری استفاده شوند. اینها شامل ترکیبات آروماتیک خاصی مانند پارافین است. مشخصات نفت سفید و سایر محصولات فرعی نفتی توسط انجمن تست و مواد آمریکا (ASTM) و موسسه نفت آمریکا (API) تنظیم شده است.

آینده

آینده نفت سفید به کشف کاربردهای جدید و همچنین توسعه روش های جدید تولید بستگی دارد. کاربردهای جدید شامل افزایش تقاضای نظامی برای نفت سفید درجه بالا برای جایگزینی بیشتر سوخت دیزل آن با JP-8 است که یک سوخت جت مبتنی بر نفت سفید است. صنعت سوخت دیزل همچنین در حال بررسی فرآیند جدیدی است که شامل افزودن نفت سفید به سوخت دیزل کم گوگرد برای جلوگیری از یخ زدن آن در هوای سرد است.

هوانوردی تجاری ممکن است با کاهش خطر انفجار سوخت جت با ایجاد یک نفت سفید کم با درصد تبخیر کمتر می تواند سودمند باشد.

در بخش مسکونی، بخاری های نفت سفید جدید و بهبود یافته که محافظت بهتری در برابر آتش ایجاد می کنند، پیش بینی می شود که تقاضا را افزایش دهند. با افزایش تقاضا برای نفت سفید و محصولات جانبی آن، روش های جدید پالایش و استخراج نفت سفید اهمیت بیشتری پیدا می کند. یکی از روش‌های جدید که توسط ExxonMobil توسعه داده شده است، روشی کم‌هزینه برای استخراج پارافین معمولی با خلوص بالا از نفت سفید است. در این فرآیند از آمونیاک استفاده می شود که به طور موثری آلاینده ها را جذب می کند. این روش از فناوری جذب سطحی ثابت فاز بخار استفاده می کند و سطح بالایی از پارافین تولید می کند که بیش از 90 درصد خالص است.

منابع برای اطلاعات بیشتر را در کتاب Kirk Othmer Encyclopedia of Chemical Technology. Vol. 18. John Wiley and Sons, 1996. 

و نشریات ادواریKovski, Alan. “New Kerosene Laws Get off to Bumpy Start.” The Oil Daily 48 (1998).

و

“Paraffins, Normal.” Hydrocarbon Processing 80 (2001): 116.

RandySchueller

و

How Products Are Made Schueller, Randy

و

 

نفت سفید یک محصول هیدروکربنی قابل اشتعال، یک فرآورده نفتی است که عمدتاً برای سوخت استفاده می شود.

در سال 1854، آبراهام گسنر (1797-1864)، زمین شناس کانادایی، فرآیندی را برای تقطیراین سوخت از نفت (در ابتدا، نفت زغال سنگ) کشف کرد. او دریافت که ماده مشتق شده از روغن روشنایی برتر است. در سال 1859، هنگامی که اولین چاه نفت موفق در نزدیکی Titusville، پنسیلوانیا حفر شد، نفت شیل نیز منبع عالی وهمچنین فراوان نفت سفید بود. نور نفت سفید به سرعت فرا گیرشد. تا زمان ظهور لامپ رشته‌ای که توسط توماس آلوا ادیسون در سال 1879 اختراع شد، چراغ های نفت سفید منبع اصلی روشنایی مصنوعی بودند

در صورتی که نیاز به تامین نفت شفید صادراتی دارید می توانید در این سایت https://www.neweoil.com/ثبت-آگهی ثبت سفارش بزنید ویا با مدیر سایت آقای مهندس جلالی تماس بر قرار کنید 09133314524

آنالیز و مشخصات  نفت سفید تولیدی یکی از پالایشگاه های کشور را در تصویر بالا مشاهده میکنید

mojtaba jalali
ارسال دیدگاه