dop چیست

D0P دی او پی چیست

دی اکتیل فتالات (dioctyl phthalate) و یا روغن DOP  یکی از مهم ترین نرم کننده های انواعی از پودر گرانول پی وی سی (PVC) است.این روغن از از دو ماده اصلی دی اتیل هگزانول و  انیدرید فتالیک تشکیل شده است.روش تولید روغن DOP  به این صورت است که مواد اولیه همراه با کاتالیزورها(سرعت دهنده های واکنش شیمیایی) در یک راکتور مجهزبه همزمان در دمای نسبتا بالا ترکیب شده و در نهایت روغن DOP تولید می شود. روغن تولیدی از صافی گذرانده می شود و بعد فرایند کاهش دما آماده استفاده می باشد. این روغن کابرد نرم کنندگی داشته و در صنایع مختلف پلمیری مورد استفاده قرار میگیرد.

دی اکتیل فتالات (D.O.P) یک ترکیب آلی با فرمول C6H4(CO2C8H17)2 است.

DOP متداول ترین رده فتالات است که به عنوان پلاستیزر استفاده می شود.

دی اکتیل فتالات اغلب به عنوان نرم کننده استفاده می شود. این ماده بسیار مقرون به صرفه و به طور گسترده در دسترس است. طیف گسترده ای از ویژگی های آن مانند راندمان پلاستیک سازی بالا، فراریت کم، مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش، ضد آب بودن، خاصیت مقاوم در برابر سرما، نرمی و خاصیت الکتریکی آن را برای ساخت طیف وسیعی از محصولات مناسب می کند

مضرات روغن دی او پی

استفاده از این ترکیب برای محیط زیست بسیار خطرناک است و زندگی آبزیان را نیز تهدید می کند. همچنین روغن DOP در طبیعت تجمع می یابد و تجزیه بیولوژیکی آن بسیار سخت است. بنابراین هرگز نباید به شبکه شهری وارد شود. با این حال این ماده اشتعال زا نمی باشد.

برای سفارش و خرید بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت با مدیر سایت https://www.neweoil.com مهندس جلالی تماس بگیرید 

09133314524

کاربرد DOP چیست؟

دی اکتیل فتالات , dioctyl phthalate و یا روغن دی او پی (DOP) یکی از مهم ترین نرم کننده های انواعی از پودر گرانول پی وی سی PVC است. گرانول پی وی سی  کاربردهای متنوعی از جمله بعنوان درزگیرها (Sealers) و واشرها (Washers)، پوشش ها (Coatings) و چسب ها (Adhesives)، و انواع قطعات پلاستیکی دارد. از دیگر کابرد های روغن دی او پی می توان به کاربرد آن در تولید چرم مصنوعی ,کفش , رنگ ,شیلنگ ,اسباب بازی, کابل ,گرانول  ,فیلتر هوا ,توپ , نوار دور شیشه و… اشاره کرد. 

سرانه تولید سالانه روغن DOP در جهان:

میزان تولید روغن Dop، دی اکتیل فتالات، dioctyl phthalate در جهان تقریبا سه میلیارد کیلوگرم در سال است که بازاری بکر و سرشار از سود است. البته به شرطی که از یک مکانیزم دقیق مهندسی شده و زنجیره تامین مدیریت شده در تولید و همچنین معماری اصولی خط تولید کارخانه بهره مند باشید.

برای سفارش و خرید بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت با مدیر سایت https://www.neweoil.com مهندس جلالی تماس بگیرید 

09133314524

این سایت با ارتباط با بهترین تولیدکنندگان داخلی و واردکنندگان این محصول توانای تامین با کیفیت ترین محصول با مناسب ترین قیمت در بازار را دارد لطفا جهت استعلام قیمت تماس بگیرید 

09133314524

روغن کمکی DOP

روغن کمکی دی او پی DOP روغنی است که می توان حدود ۳۰ درصد به همراه روغن DOP استفاده کرد بدون آنکه خواص فیزیکی و شیمیائی آن کاهش یابد و با توجه به اینکه روغن DOP از جمله روغن های گران قیمت بازار است. روغن کمکی DOP می تواند نقش بسزائی در متعادل کردن و به صرفه نمودن قیمت روغن DOP ایفا کند.

روغن کمکی DOP به تولیدکنندگان قطعات لاستیکی و پلاستیکی، قدرت مانور بیشتر و قدرت رقابت بالاتر در بازار را می دهد.

ویژگی های روغن DOP

از دیگر خواص آن می توان به نقطه جوش ۳۸۶درجه سانتیگراد، گرانروی (ویسکوزیته) cp 80، نقطه ذوب ۵۰- درجه سانتیگراد، نقطه اشتعال ۱۰۹ درجه فارنهایت، وزن مخصوص ۰.۹۸۶ گرم بر سانتی متر مربع اشاره کرد.

1. بی بو 2. دارای رنگ روشن 3. نامحلول در آب 4. محلول در روغن های معدنی

برای سفارش و خرید بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت با مدیر سایت https://www.neweoil.com مهندس جلالی تماس بگیرید 

09133314524

mojtaba jalali
ارسال دیدگاه